Voor hetzelfde gezin uit Amsterdam hebben we ook een werkkamerkast en slaapkamerkast gemaakt. Eerst de werkkamerkast. Dit is een kast voor de kamer waarin een uitklapbed staat als de uithuizige kinderen een keer komen slapen, maar ook een plek om te werken en om de spullen en kleding op te bergen die elders niet meer passen.
Een multifunctionele kast dus!

Deze kamer is niet groot, dus hebben we samen goed bekeken hoe we de ruimte zo optimaal mogelijk konden inrichten. Ze wilden graag er kleding in ophangen, dus dan moet je wel een diepe kast hebben. Maar aan de linkerkant is er minder ruimte doordat er een radiator en deur naar het balkon is.

Dus hebben we ervoor gekozen om van die uitdaging juist een design feature te maken. De kast is opgedeeld in 3 delen, die allemaal verschillende dieptes hebben. De eiken toonvakken lopen juist door in de verschillende kastdelen waardoor ze gedeelte meer uitsteken ten opzichte van de kast.
Rechtsonder is het ophanggedeelte en voor de rest planken met verschillende hoogtes. Rechtsboven ruimte voor het dekmatras van het opklapbed.

In het middengedeelte de werkplek. Het eiken toonvak is direct een gedeelte van je werkplek. Er past een monitor in. Daar is direct ook een microdot stopcontact om de monitor van stroom te voorzien. Naast dat stopcontact zit een gat voor de verbinding met het vak erboven. Maar eerst even naar het bureaublad van de werkkamerkast. Dit is namelijk een uittrekbare bureaublad. Deze zet je vast wanneer je gaat werken, en als je klaar bent, duw je twee pinnetjes weg en schuif je hem weer makkelijk naar binnen.

Boven het eiken toonvak is er een stopcontact. Dit vak heeft een verbinding met het toonvak, zodat je kabels van je playstation naar je monitor kan trekken. En onder het bureaublad een uitschuifbaar plateau voor de printer, met achterin ook een stopcontact.
Het is doordacht en simpel, zodat je zonder poespas maar wel op een handige manier kan werken in de logeer/werkkamer.


Wil je zien hoe we het maken?
Check dan onze Instagram stories, daarin geven we een kijkje achter de schermen!
En dan hebben we nog de kast op de slaapkamer! Dit is een kast voor een middelbare scholier. Zij heeft een kamer waar haar bed in een nis staat en ze wilden naast het bed een kast dat direct ook een plekje had voor haar wekker en boeken.

Veel opbergruimte dus! In het vakje bij het bed is ook een microdot stopcontact geplaatst, zodat de wekker stroom heeft.

We hebben het stopcontact bij de deur verplaatst naar de kast, zodat we de kast zo breed mogelijk tot aan het kozijn konden maken.
Deze kast en de werkkamerkast zijn allebei in de kleur Sigma S3005-G80Y gelakt. Het eiken is ook behandeld met de Rubio Monocoat Oil Whitewash 5%.
Voor dit gezin hebben we nog twee kasten gemaakt! Die kan je hier bekijken.




